Pytania i odpowiedzi

Jak uzgodnić z Państwem termin ślubu ?

Termin Państwa ślubu można wstępnie ustalić przez formularz na stronie dostępny (tutaj) lub telefonicznie pod numerem +48  696 554 022.

Czy mogą Państwo opisać jak wygląda dzień zdjęciowy ?W skrócie postaram się przybliżyć jak wygląda dzień zdjęciowy na podstawie pełnej oferty reportażowej zawierającej fotografowanie przygotowań, ceremonii ślubnej w kościele, pleneru oraz przyjęcia weselnego.

Zdjęcia zaczynają się od naszego przyjazdu, kilka godzin przed ceremonią do domu panny młodej, gdzie uczestniczymy w przygotowaniach przedślubnych. Reportaż z przygotowań jest dobrym wstępem pozwalającym Państwu młodym oswoić się z aparatem przed ceremonią ślubną, a to owocuje lepszymi, naturalnymi zachowaniami a tym samym fotografiami.

W czasie przygotowań cały czas towarzyszymy pani młodej u fryzjera, kosmetyczki oraz w jakimkolwiek innym miejscu. Po powrocie do domu uczestniczymy w przygotowaniach, ubiorze sukni, doborze biżuterii itp.

Po przyjeździe pana młodego z rodzicami przystępujemy do wykonania zdjęć z błogosławieństwa Państwa młodych przez rodziców. Jest to także dobry moment do wykonania kilku grupowych oraz portretowych fotografii rodzinnych.

Dalszym krokiem jest ceremonia w kościele a dalej udajemy się na przyjęcie weselne (zazwyczaj po ok 2 godzinach możemy jechać na plener lub umówić się na inny termin w zależności od Państwa życzenia.) Nasze uczestnictwo w uroczystości weselnej obejmuje wykonanie zdjęć z kluczowych momentów zabawy weselnej i trwa zazwyczaj do ok 1.00 w nocy.

Jaka jest Państwa metoda tworzenia reportażu ślubnego ?

Jesteśmy zwolennikami fotografii reportażowej, świadkami wydarzeń, sytuacji jakie miały miejsce. Najbardziej zależy nam na pokazaniu przez fotografię emocji ludzi podczas uroczystości, ich relacje z najbliższą rodziną oraz przyjaciółmi. Staramy się przekazać za pomocą zdjęć atmosferę tego dnia, miłość i dobrą zabawę, a także opowiedzieć historię, którą po latach będziecie Państwo wspominać równie mocno jak dzień po ślubie.

Zawsze pytamy jakie są oczekiwania klientów i na czym im najbardziej zależy. Na stronie internetowej jest tylko niewielka część wykonanych przez nas zdjęć. Każde wesele jest inne, wyjątkowe a naszą rolą jest te momenty uchwycić i zamrozić na fotografii.

Czy wszyscy goście będą mieli zrobione zdjęcie?

Najczęściej staramy się o tym rozmawiać z klientem przed przystąpieniem do reportażu. Są dwa proste rozwiązania. Wykonanie zdjęć grupowych z udziałem wszystkich gości na przyjęciu weselnym (jest to wspaniała pamiątka na lata) oraz wykonanie kilku zdjęć grupowych. Nie limitujemy ilości wykonanych zdjęć, natomiast trudno zagwarantować zrobienie zdjęcia każdemu z osobna. Najczęściej jednak nie ma takich problemów.

Jak wygląda wykonywanie zdjęć z rodziną?

Sugerujemy klientom przeznaczenie ok. kwadransa do pół godziny na zdjęcia pamiątkowe z rodziną i znajomymi. Najlepszym czasem na takie zdjęcia jest początek przyjęcia, zwykle po pierwszym tańcu, gdy wszyscy nie są jeszcze zmęczeni.

Jak wygląda Sideshow (pokaz zdjęć w formie elektronicznej na DVD) ?

Sideshow to nic innego jak wykonanie i obróbka cyfrowa zdjęć w formie elektronicznej z nagraniem ich na na płytę DVD . Płyta znajduję się w eleganckim etui. Zdjęcia mają formę filmu tzn. przenikającego pokazu slajdów z podkładem muzycznym, wszystko z odpowiednią oprawą graficzną. Fotografie w pokazie slajdów są podzielone tematycznie na 4 kategorie: przygotowania, ceremonia, plener, wesele. Nasi klienci twierdzą, że po obejrzeniu zdjęć w takiej formie nie potrzebowali już filmu Video.

Co to jest galeria Online ?

Fotograficzna galeria zdjęć ze ślubu dostępna w każdym zakątku świata przez stronę internetową online. Pozwala na podzielenie się ze wszystkimi znajomymi swoimi zdjęciami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające szybko dotrzeć z fotografiami do wszystkich gości weselnych oraz znajomych.

Jak wygląda proponowany przez Państwa album na zdjęcia?

Oferowany przez nas album do zdjęć jest bardzo wysokiej jakości, ma niepowtarzalny i unikalny wzór dostępny na zamówienie. W albumie na ogół znajduję się 40 zdjęć dużego formatu, starannie wyselekcjonowanych oraz dodatkowo obrabianych w programie graficznym. Przed realizacją zlecenia album zatwierdza klient.

W jakim czasie po ślubie otrzymujemy wykonane przez Państwa zdjęcia.

Czas postprodukcji wynosi do max 5 tygodni od dnia ślubu, w zależności od zlecenia.